Hotel E Restaurante Tropical
Hotel E Restaurante Tropical Lagoa Vermelha ligger inom 9 minuters promenad från Universidade de Passo Fundo. Det har 22 rum.
Gästerna som bor på hotellet kommer att befinna sig inom 3 km från Garibaldino Lourenco de Lima History Museum. Gästerna kan besöka Igreja Matriz Sao Paulo, som ligger cirka 10 minuters bilresa från detta hotell.
Rummen har luftkonditionering samt plattskärms-TV med satellitkanaler och flerkanals TV.
Restaurangen Restaurante Alexter's är också belägen inom 2 km från Restaurante Tropical.
- Lokala sevärdheter
- Praca Solundi F. Pinotti792 km
- Igreja Matriz Sao Paulo815 km
- Portico de lagoa Vermelha896 km
- Universidade de Passo Fundo347 km
- Garibaldino Lourenco de Lima History Museum653 km
- Flygplatser
- Passo Fundo flygplats80 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
På rummet
- Matbord
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Max. antal extrasängar, som tillhandahålls i ett rum är 1.
Vanliga frågor
- ✈
Hur långt är Passo Fundo från Hotel E Restaurante Tropical?
Det är 80 km mellan Passo Fundo flygplats och Hotel E Restaurante Tropical. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på Hotel E Restaurante Tropical?
Gästerna på Hotel E Restaurante Tropical måste checka ut vid 11:00. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på Hotel E Restaurante Tropical?
På Hotel E Restaurante Tropical kan gästerna välja mellan Dubbelrum, Trebäddsrum och Rum. - ❓
Är det tillåtet att ta med husdjur på detta hotell?
Gästerna kan bo på detta hotell med sina husdjur.